Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Etendus „Kivilombi kabaree“ Ruusa Kultuurimajas

18.01.2018, 19:00

 Kell 19

Hendrik Saar alias Kivilombi Ints oli eesti kirjanik, följetonist, näitekirjanik, kabareeartist ja kloun - NARR. Nüüd - ammu unustatud. Näitlejad ei pidanud teda näitlejaks, lauljad lauljaks, kirjanikud kirjanikuks. Ints tahtis olla näitleja, päris teatris - ei võetud! Ints tegi oma miniatuurteatri "Illusioon" - parodeerimaks "tõelist kunsti".

Ta laulis kabareedes sadu kupleesid. Rahvas ootas Intsu esinemisi - "näis, kes täna vastu muhku saab…", SAID, nii pätt kui president! Skandaalsed tsensori poolt ära keelatud lood lõbunaistest - "Tallinna saladused". Kümned lühinäidendid. Sangaste Juss oli sama populaarne kui hiljem Kärna Ärni. Kivilombi Ints andis koos Goriga (Vello Agori) välja huumori- ja satiiriajakirju "Sipelgas", "Meie mats" jt, kus pilati tuntud tegelasi. Skandaalid saatsid teda läbi elu. Märgitud mees, kes kadus igavikku 1944.a. kevadtalvel, kui sakslased Intsule suukorvi pähe tõmbasid…. Põhjus - 1940.aastal kirjutatud följeton Hitlerist.

Intsu tütrest Astast sai Georg Otsa abikaasa. Tal olid lapselapsed ja lapselapselapsed… aga Ints ei saanudki kõike seda teadma…

Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee/visitestonia.com andmebaasi.