Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Avastamist väärt Mooste mõis ootab külalisi ka nädalalõppudel!

Alates 1. juunist kuni 31. augustini on Mooste mõisakompleks külastajatele avatud kolmapäevast pühapäevani 11:00–19:00. Nendel aegadel on mõisa Külalistemajas avatud Infokoda, kust huvilistel on võimaldus saada teavet mõisa külastuse, kodade lahtioleku ning siin pakutavate teenuste kohta. Infokojas on saadaval territooriumi kaardid, eesti-ja võõrkeelsed reisijuhid mõisas iseseisvalt liikumiseks ja Mooste mõisa ürituste kalender.

Endine Moisekatsi (Mooste) mõis asub Põlva maakonnas Mooste vallas. Mooste mõisaansambel on üks paremini säilinud komplekse Eestis ja kauni peahoone kõrval on mõisa uhkuseks suurejooneline kõrvalhoonete kompleks. Enamik kõrvalhoonetest on taastatud ning neis tegutsevad erinevad ettevõtted. Me soovitame mõisat külastada just eelpool nimetatud aegadel – siis saab mitmeid Meistrite Hoovi hooneid ja neis tegutsevaid põnevaid Kodasid vaadata ka seestpoolt – näiteks Folgikoda, Taaskasutuskoda, Villakoda, endises valitsejamajas asuvat MoKs-i ja Viinavabrikut. Suvehooajal on mõisa erinevates hoonetes avatud mitu hooajanäitust. Häärberi külastamine on võimalik etteteatamisega.

Mõisast saab tellida ka ekskursiooni eesti, vene, inglise ja saksa keeles ning gruppidel on võimalik ka osaleda erinevates töötubades. Vt lähemalt kodulehelt www.moostemois.ee.

Mõisa külalistel palume Infokojast osta pääse, mis maksab 1€ inimese kohta. Auto saab parkida Infokoja juurde ja see on tavapäevadel tasuta. Suuremate ürituste, laatade ja kontsertide ajal on mõisa hoovis parkimine tasuline.


Infokojas on ka väike müügilett, kust saab osta kohvi ning karastusjooke, samuti Mooste piirkonnale omaseid tervisetooteid – linajahu ja linaõli. Arendamisel on suveniirilett.

Infokojas jagatakse teavet ka muude Põlvamaa vaatamisväärsuste kohta ning hoone peasissekäigu juures asub Põlvamaa välikaart ja elektrooniline turismiinfo kiosk.

Teate edastas:
Ulla-Maia Timmo
SA Mooste Mõis
e-mail: info@moostemois.ee
telefon: 56 222986
www.moostemois.ee

Andmete kuvamiseks on kasutatud www.puhkaeestis.ee andmebaasi