Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Energia loodusest

"Kui pisut kaugemale tagasi vaadata, siis olen lapsepõlves veetnud õige mitmed suved Valgemetsas, ka Kiidjärve ja Taevaskoja kant on sellest ajast üsna tuttav. Küllap ehk sellepärast pean üheks tänase Põlvamaa suureks väärtuseks Ahja jõge ja selle kaldapaljandeid ehk taevaskodasid. Mitmed sealtkandi väikesed loodusimed, näiteks kuklasterikkad männimetsad, on juba lapsepõlvest meeles. Ka tänase Põlvamaaga on kokkupuuted ikka kuidagi seotud sealse loodusega, olgu Värska kandis või Meenikunno rabas. Nii polegi ma väga originaalne, kui arvan Põlvamaa kaunist loodust üheks sealse kandi väga suureks väärtuseks."
Alex Lotman (bioloog ja looduskaitsja), raamatust "Rohelisem Elu - väärtused ja edulood"

 

 

Põlvamaa sümbolvärvideks on roheline, kollane ja sinine. Roheline tähistab muidugi Põlvamaa metsi, see kant on üks Eesti metsarikkamaid piirkondi. Hilissuvest alates kubisevad need seentest ning marjadest. Suurtööstus meil peaaegu puudub. 

Paljud inimesed käivad Põlvamaal oma tasakaalu (taas) leidmas. Siin ei astu keegi Sulle kandadele, ükskõik, kas viibid Taevaskoja majesteetlike metsade rüpes või Valgjärve kuplite vahel või Lämmijärve avaratel poldritel. Meil on ruumi, rahu ja aega.

Põlvamaal on kevad varasem ja suvi pikem. Suviti on mitu soojakraadi rohkem kui lõõtsuval rannikalal. Erinevatel aastaaegadel Põlvamaad külastades leiad end iga kord justkui erinevast paigast.

Loodus pakub matkamiseks aasta läbi lõputult võimalusi. Võid ette võtta kanuuretke Ahja või Võhandu jõel, jalgratta-või tõukerattamatka. Talvel tule räätsaretkele rabasse ja tõukekelguga sõitma. Loodusesse minnes võta kaasa fotoaparaat.

Ja kui Sa liigud meie looduses, siis proovi oma teadmiste või teadmatusega mitte sekkuda looduse õrna tasakaalu ja jäta endast maha ainult jalajäljed.

Otseülekanne sotsiaalmeediast

Andmete kuvamiseks on kasutatud www.puhkaeestis.ee andmebaasi