Tere tulemast Põlvamaa turismiportaali!Põlvamaa turismiportaal!

Pärismaaline elulaad

Õnn seisneb võimaluses oma isu täis magada.
Robert A. Heinlein

Siin on veel alles ehedust ja väärt traditsioone. Mulle meeldib, kui toit tuleb lauale oma põllult ja ehituses kasutame oma metsa puitu. See on loomulik inimese ja looduse kooselu. Millegipärast nimetavad mujalt pärit inimesed seda ökoks.
Ragner Lõbu (vanade ehitustavade austaja) - raamatust "Rohelisem elu - väärtused ja edulood"

Põlvamaal elab palju peresid, kes elavad ja töötavad loodusega käsikäes. 

Veriora kanti jääb Süvahavva loodustalu, kus kasvatatakse üle 40 liigi maitse-ja teetaimi. Küla muuseum-villavabrikus saab näha, kuidas villast lõnga valmistatakse.

Piusa koobaste lähedal vanas raudteejaamas asub Piusa savikoda, kus valmistatakse käsitsi keraamikat ka kohalikku savi kasutades. Savikojast saab tasse, kausse ja muid käsitööesemeid kaasa osta, aga ka oma kätega mõne asja valmis teha.

Kohalikud materjalid nagu savi, kruus, puit ja põhk on leidnud tee nii mõnegi mehe kodu konstruktsioonidesse või vähemalt köetavasse diivanisse. 

Pihkva rannakülades käib elu ikka vanal moel. Elatist teenitakse kalapüügi ja sibulakasvatusega, nagu on see olnud sajandeid. Traditsioonilisel Lüübnitsa sibulalaadal käiakse talvevarusid täiendamas isegi pealinnast. Õige sibul olevat ikka Peipsi äärest.

Kui sa Põlvamaal ringi rändad, siis leiad igast külast päris maaelu elajaid, kes ka esivanemate traditsioone au sees hoiavad - on ta siis lamba- või linakasvataja, käsitöö- või pillimeister. Nagu maavanaema juurde oleks tulnud.

Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee/visitestonia.com andmebaasi.