Sündmused

Rahvusvaheline lõõtspillifestival HARMOONIKA

Intsikurmu metsapargis
Lõõtspillifestival HARMOONIKA toimub Intsikurmu mändide all juba 13. korda. Juulikuisel sumedal suveõhtul hoiavad peolaval meeleolu üleval lõõtspillimängijad üle Eesti ning külalised Rumeeniast.
Peol esinevad vabariigi parimad pillimehed ja säravad lõõtsakuningad, peotujule lisavad hoogu Tarteste lõõtsadünastia, ansambel Curly Strings ning Nele-Liis Vaiksoo koos poja Roniga. Eksootikat toovad rahvamuusikud Rumeeniast, esimest korda saab Harmoonika laval kuulda ka paaniflööti. Silmailu loovad rahvatantsijad ja vürtsi lisavad naljakad vahepalad Lahedatelt Muttidelt Lahedalt.
Lavale tuleb suur lõõtspilliorkester ning koos pillimeestega saab laulu üles võtta ka publik. Peale pidu on simman ansambliga Curly Strings.
Pidu algab kell 19, kontserdiplatsile ja ürituse alale saab sisse alates 17.00.

Enne pidu toimub rahvustoitude festival Põlva keskväljakul.

Enne suurt pidu Intsikurmus toimuvad väiksemad külaharmoonikad maakonna külades. Seal võtavad viisi üles külapillimehed ja kindlasti lauldakse koos rahvaga, mis on rahvusliku lõõtsatraditsiooni üks kindel osa.

Lõõtspillipidu Harmoonika kutsuti ellu, et taaselustada ja elavdada August Teppo-aegset kohalike lõõtspillimeistrite ja -mängijate traditsiooni. Huvi Harmoonika pillipidude vastu on suur ja külastajaid on olnud tuhandeid.

Rahvusvaheline lõõtspillifestival Harmoonika on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-polva
Piletiinfo:
25€
eu